SOCAR AQŞ Neftçilər Gününü qeyd edir
Bu gün biz Azərbaycanın Neft və Qaz sənayesi üçün əlamətdar günlərdən biri olan 20 Sentyabr - Neftçilər Gününü qeyd edirik. Əsası Ulu Öndər Heydər Əliyev tərəfindən qoyulan bu gün müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin tarixinə mühüm hadisə kimi daxil olmuşdur.
Neft strategiyasının uğurla həyata keçirilməsində neftçilərin əməyi böyükdür və hər zaman yüksək dəyərləndirilib. Azərbaycan neftçiləri ölkəmizin sosial-iqtisadi yüksəlişində böyük rol oynayıblar və bu istiqamətdə əzmlə çalışmağa davam edirlər.
Tarixən Azərbaycanda bir çox neft mütəxəssisləri yetişib və bu gün də zəngin təcrübəyə malik peşəkar işçilərimiz SOCAR AQŞ-də fəaliyyətimizə istər ölkə daxilində, istərsə də xarici layihələrimizdə öz töhfələrini verirlər. Bunun üçün hər bir əməkdaşımıza öz təşəkkürümüzü bildiririk.
Bu əlamətdar gündə böyük məmnunluq hissi ilə Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkətinin fəxri fərman və döş nişanları ilə təltif edilmiş əməkdaşlarımızı sizə təqdim etmək istərdik:
Yolçuyev Cəmil Ağaşah oğlu - “Fəxri Neftçi” döş nişanı
Kərimov Elxan İslah oğlu -Fəxri Fərman
Hər birinizi 20 Sentyabr - Neftçilər Günü münasibətilə ürəkdən təbrik edir, mürəkkəb iş mühitində işləyərək öz enerjisi, səriştəsi və əməyi ilə neft və qaz sənayesinə töhfə vermiş hər kəsə təşəkkürümüzü bildirir, uğurlarınızın davamlı olmasını diləyirik.

SOCAR AQS celebrates Oilmen's Day
Today marks a significant day in Azerbaijan, 20 September - Oilmen's Day, reflecting the history of oil and gas industry in Azerbaijan. This day, the foundation of which was laid by the Great Leader Heydar Aliyev, entered the history of the modern independent state of Azerbaijan as an important event.
The work of oil workers in the successful implementation of the oil strategy is great and has always been highly valued. Azerbaijani oil workers have played a major role in the socio-economic development of our country and continue to work diligently in this direction.
Historically, many oil professionals have been trained in Azerbaijan, and even today, our highly qualified specialists contribute to our activities at SOCAR AQS, both within the country and in our foreign projects. We thank each of them for this.
On this remarkable day, it is with great pleasure that we present to you our colleagues who have been awarded certificates and badges of honor and by the State Oil Company of Azerbaijan Republic:
Yolchuyev Jamil Aghashah - Oil Workers' Badge of Honour
Karimov Elkhan Islakh -  Decree of Honour
We sincerely congratulate each of you on the occasion of September 20 - Oilmen's Day, thank everyone who contributed to the oil and gas industry with their energy, competence and labor by working in a complex work environment, and we wish them continued success.